Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na co zwracać szczególną uwagę przy zaciąganiu ?

PureVolume™ | We’re Listening To You
Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w minionym okresie bardzo popularnym tematem. Opinie na jej temat są jednakże skrajne. Swój chłodny klimat zawdzięcza w szczególności doniesieniom medialnym, jakie to uprzedzają przed rzekomymi nieprawidłowościami, jakie to się z nią łączą. Ostrzegają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod przykrywką przyznawanych pożyczek przejmowali mieszkania biednych osób.

Rzeczywistość okazuje się być jednak nieco bardziej złożona niż w modelu dobrzy pożyczkobiorcy i nierzetelni pożyczkodawcy. W chyba każdej płaszczyźnie życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie można oceniać w sposób ogólny odpowiedniego zjawiska. Standardowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest całkowicie bezpieczna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron wie ściśle na co się decyduje. http://podzastaw.org

Pożyczki pod zastaw mieszkań są udzielane poprzez podmioty prywatne (typowe kredyty hipoteczne w ich odróżnieniu są (przyznawane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na regule swobody zawierania umów przez równe podmioty, jaka to zasada zawiera się polskim kodeksie cywilnym. Strony umawiają się, że jedna ze stron udziela pożyczki w określonej wartości a 2ga strona obiecuje ją zwrócić w danym okresie, wraz z pobocznymi odsetkami i kosztami.

Z racji tego, że osobisty inwestor nie dzierży uprawnień banku (np. nie posiada możliwości weryfikować osoby w BIK). Ubezpiecza się zatem poprzez zrealizowanie zapisu w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to względnie prosta konstrukcja od strony prawniczej.