Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na co zwracać szczególną uwagę przy zaciąganiu ?


Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w minionym czasie dość popularnym tematem. Wypowiedzi na jej temat są jednak całkowicie odmienne. Swój nieprzyjazny klimat zawdzięcza przede wszystkim doniesieniom medialnym, które przestrzegają przed rzekomymi minusami, jakie to się z nią wiążą. Przestrzegają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod przykrywką udzielanych pożyczek przejmowali lokale mieszkalne biednych ludzi.

Prawda wydaje się jednak odrobinę bardziej złożona niż w modelu dobrzy pożyczkobiorcy i niedobrzy pożyczkodawcy. W chyba każdej sferze życia mamy do czynienia z patologiami a co za tym idzie nie można oceniać w sposób generalny określonego zjawiska. Standardowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w całości pewna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron ma świadomość dokładnie na co się decyduje.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są przydzielane przez podmioty prywatne (zwyczajne kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (przyznawane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na regule swobody podpisywania umów przez równe strony, która to to reguła mieści się polskim kodeksie cywilnym. Strony umawiają się, że jedna ze stron użycza pożyczki w konkretnej kwocie a 2ga strona zobowiązuje się ją spłacić w wyznaczonym czasie, wraz z dodatkowymi odsetkami i kosztami.
http://podzastaw.org pozyczki dla zadluzonych
Z racji tego, że osobisty inwestor nie ma uprawnień banku (np. nie posiada możliwości sprawdzać osoby w BIK). Ubezpiecza się w związku z tym poprzez zrealizowanie adnotacji w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to relatywnie prosta struktura od strony prawniczej.