Kredyt dla bezrobotnych - ratunek dla dłuzników


W chwili obecnej w naszym własnym państwie stopień bezrobocia utrzymuje się niestety na stosunkowo dużym pułapie (w obecnej chwili jest to mniej więcej 12 proc.). Niełatwo mówić o rzetelności statystyk pomimo tego jesteśmy wstanie przyjąć, że są one zbliżone do rzeczywistości. Sytuacja ludzi bezrobotnych jest o tyle dokuczliwa, że z jednej strony nie pozyskują zarobków a z drugiej nie są w stanie zaciągnąć żadnego kredytu posiadając jedynie zasiłek dla bezrobotnych. Jednakże w minionym czasie pojawił się na rynku usług finansowych absolutnie nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Jest to z pewnością wspaniała wiadomość dla każdej osoby, która nie posiada zatrudnienia a nadchodzą u niej nieprzewidziane wydatki np. przymus wymiany piecyka grzewczego. Kredyt dla bezrobotnych to specyficzny typ kredytu a któregoż otrzymanie wiąże się z szeregiem wymogów które trzeba wykonać. W 1szej kolejności trzeba powiedzieć, że tego typu kredyt to standardowe zobowiązanie prezentowane na bazie podpisanego oświadczenia. Jest jasnym bowiem, że ze względów obiektywnych zaświadczenia o przychodach pozyskać nie może. W zatwierdzonym oświadczeniu, osobistym podpisem potwierdzamy stan rzeczywisty np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca osiągamy sumę 2 tys. zł dochodu na rękę. (umowy cywilne nie są brane pod uwagę w instytucjach bankowych w trakcie starania się o pożyczkę).

Kredyt dla bezrobotnych jest dostępny również dla osób które to nie mają pisemnego potwierdzenia wykonywanej pracy. Nie oszukujemy się, wielu naszych rodaków pracuje ale dzieje się to bez odprowadzania żadnych składek.