Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tej chwili należy stwierdzić, iż w ostatnim okresie znaczne zamieszanie na naszym rynku usług finansowych dokonała informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Specjaliści wskazują na fakt, że coraz szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i obeznanych konsultantów kredytowych nie ma w tym jakiegokolwiek szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję zmiany polityki udzielania kredytów przez nasze banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt pozyskiwał w zasadzie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Stało się to powodem widocznego zwiększenia zadłużeń przeterminowanych, czyli takich które to były w sposób nieprawidłowy obsługiwane. W tej chwili taktyka kredytowa zdaje się być o wiele mocniej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest relatywnie kłopotliwe i z tym trzeba wiązać to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezmiernie atrakcyjna.

Sporo osób, które to nie orientuje się w dziedzinie finansów może z całą pewnością zadać pytanie „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Nadrzędną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Niezależnie od tego istnieją dostrzegalne różnice w formalnościach jakie musimy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona względnie mniejszymi formalnościami.