Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Znany tygodnik o tematyce finansowej wskazał w ostatnim tygodniu doniesienia statystyczne z których wynika dosyć niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, iż coraz większa ilość Młodych Polek i Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z poprawną obsługą swojego zadłużenia. Przyczynia się do wielu katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji. Ludziom zadłużonym wskazana jest odpowiednia pomoc. Jedną z dróg wyjścia z kłopotów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto ma możliwość na taką pożyczkę liczyć i w którym miejscu jej szukać? W zwięzłym artykule postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim wypada zdać sobie sprawę w jak przykrej sytuacji jest osoba zadłużona. W wypadku gdy nie zwraca swoich zobowiązań to faktycznie w każdym miejscu dostaje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o udzielenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe ze względu na nikłą zdolność kredytową. Jednakże takie sformułowanie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowywane właśnie na tak karkołomne sytuacje.

Naczelnym typem pomocy z jakiej to mają szansę skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich pierwszoplanową mocną stroną jest to, że nikt nie analizuje danych zamieszczonych w tzw. bazach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym wypadku jest porozumienie powstałe między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą która posiada długi. Gwarantem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Stąd też jeśli tylko mamy lokal mieszkalny, dom lub parcelę to o taką pożyczkę możemy się starać.