Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość nową ofertą na rodzimym rynku ofert kredytowych. Aczkolwiek w swej konstrukcji przypomina już świetnie nam znajome kredyty bankowe oferowane przez zwyczajne banki. Trzeba jednak wskazać na szereg ważnych różnic.

Naczelna z nich to podmiot, który to jest w stanie użyczyć kwotę wnioskowanej pożyczki. W przypadku gdy przy zwykłym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to gdy mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Najczęściej jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przyznawania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.

Weryfikacja historii kredytowej przyszłego pożyczkobiorcy to kolejna różnica między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe pragnąc utrzymać zdrową politykę kredytową są zobligowane do analizowania i weryfikacji osób, które to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu mają, chociaż statystyczne przesłanki aby domniemywać, że dług będzie spłacany w sposób poprawny.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości opiera się na odrobinę innych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem szansy przetestowania ewentualnej jednostki zainteresowanej uzyskaniem pożyczki. Nie ma dostępu do Biura Informacji Kredytowej innymi słowy do fundamentalnego narzędzia którym dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym konieczne jest stosowanie solidnych zabezpieczeń spłaty pożyczki