Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już dzisiaj należy stwierdzić, że w ostatnim okresie duże zamieszanie na polskim rynku propozycji kredytowych zrobiła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na fakt, że coraz szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i profesjonalnych konsultantów kredytowych nie ma w tym nawet minimalnego szoku. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii udzielania kredytów przez krajowe banki. Dawno już minęły czasy, iż kredyt otrzymywał właściwie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Stało się to powodem znacznego zwiększenia zobowiązań przeterminowanych, to jest takich które były w sposób wadliwy spłacane. W tej chwili polityka kredytowa jest o wiele mocniej rygorystyczna. Otrzymanie kredytu w banku jest względnie oporne i z tym powinno się łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak bardzo popularna.

Pełno osób, które to nie orientuje się w tematyce finansów jest w stanie z całą pewnością postawić pytanie „Czym różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Główną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Prócz tego są pokaźne różnice w formalnościach które to powinniśmy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.