Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako łatwy sposób na wyjście z zadłużenia


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są względnie oryginalną ofertą na polskim rynku ofert finansowych. Niemniej jednak w swojej własnej konstrukcji przypomina już świetnie nam znane kredyty bankowe oferowane przez typowe banki. Wypada jednak wskazać na kilka fundamentalnych różnic.

Kluczowa z nich to podmiot, który jest w stanie udzielić sumy postulowanej pożyczki. Gdy przy typowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to gdy rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Zwykle jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przyznawania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.

Sprawdzanie zdolności kredytowej przyszłego pożyczkobiorcy to następna różnica między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki pragnąc utrzymać zdrową politykę kredytową są zobligowane do badania i weryfikacji osób, które są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu posiadają, chociaż statystyczne podstawy aby zakładać, że kredyt będzie spłacany w sposób poprawny.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na trochę odmiennych regułach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem możności sprawdzenia potencjalnej osoby która jest zainteresowana uzyskaniem pożyczki. Nie ma dostępu do Biura Informacji Kredytowej innymi słowy do podstawowego narzędzia którym dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym wymagane jest używanie solidnych zabezpieczeń spłacenia pożyczki